Hiszpania 2015 – opinie uczestników

erasmus-zst

„Wyjazd do Hiszpanii był dla mnie bardzo odstresowujący, mogłem uciec trochę od rutyny dnia codziennego poprzez przeżycie przygody mojego życia, która wiele mnie nauczyła. Samodzielność i odwaga to są główne kwestie, których można się nauczyć, a także jak sobie radzić w ciężkich sytuacjach, przełamywać się językowo w kontaktach z obcymi ludźmi. Tereny Hiszpanii, okolice w których się znajdowaliśmy były piękne, było czuć magię tego kraju – mam na myśli wąskie uliczki, bary, nocne życie, pogoda, przy której można było się zrelaksować.”

„Całe praktyki uważam za udane. Zdobyłam nowe umiejętności, poprawiłam moją sprawność językową, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Najmilej wspominam naszych instruktorów, Pepe i Carmen, którzy okazali nam wiele ciepła i życzliwości. Chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.”

„Moim zdaniem miesięczna praktyka, którą odbyłam była bardzo korzystna dla mnie. Wyjechałam za granicę do Hiszpanii i najważniejsze pracowałam w ogrodach Alhambry, która jest wpisana na listę UNESCO. Jestem również bardzo zadowolona z wycieczek do Cordoby, Salobreny, Sewilli i Malagi. Zakwaterowanie też było dobre. Posiłki bardzo mi smakowały, oprócz śniadania. Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu, ponieważ przeżyłam przygodę i myślę, że odbyte praktyki podniosły mój poziom kwalifikacji zawodowych.”

„Moim zdaniem wyjazd był genialny, dobrze zaplanowany i zorganizowany. Miejsca praktyk, gdzie uczyli mnie Pepe i Carmen, nie zapomnę do końca życia. Rzeczy, których nas nauczyli na pewno przydadzą mi się z dalszym życiu. Zapamiętam niezapomniane widoki, miejsca i ludzi. Jestem wdzięczny za szansę wyjechania do obcego kraju, można się dzięki temu dużo nauczyć.”

„Praktyki były bardzo dobrze zorganizowane. Dużo się nauczyłam. Bardzo się cieszę, że tam byłam, poznałam nowe osoby, możliwości i bogactwo roślinne. Instruktorzy, którzy przekazywali nam wiedzę i uczyli nas nowych umiejętności, byli bardzo opiekuńczy i troskliwi. Przekazali nam wszystko bardzo dokładnie i dobrze. Bardzo sympatyczna obsługa, dobry kucharz i wspaniali kierowcy. Bardzo ładne krajobrazy i dobra lokalizacja. Komunikacja w mieście była ciężka, bo mało osób rozmawia po angielsku, ale na praktykach dogadywaliśmy się bardzo dobrze. Osoby, które były wokół nas były bardzo chętne do nauki polskiego, więc było też śmiesznie.”

„Moim zdaniem miesięczny pobyt i praktyki w Hiszpanii bardzo pomogą mi w przyszłości. Dzięki nim wiele się nauczyłem. Podczas pobytu zorganizowane były posiłki, które były bardzo dobre. Praca na uniwersytecie zapewniła mi dogodne warunki do rozwoju. Cały wyjazd oceniam bardzo pozytywnie.” 

„Praktyki oceniam bardzo wysoko, jestem zadowolona z pracy, którą wykonywałam. Komunikacja między nami a opiekunem grupy była wystarczająco zrozumiała. Prace przydzielone nam zawsze były jasne i zrozumiałe, i miały na celu zdobycie nowych kompetencji. Atmosfera była bardzo przyjazna.”

„Wyjazd na zagraniczne praktyki do Hiszpanii był bardzo udany. Warunki mieszkalne były zadowalające, a jedzenie dobre. Miejsce praktyk było bardzo interesujące i w ciekawej lokalizacji. Ogólnie uznaję ten wyjazd za bardzo udany.”

„Praktyki uważam za bardzo udane, wiele się nauczyłam, poznałam wspaniałych ludzi. Wiele zawdzięczam temu wyjazdowi, ponieważ zobaczyłam dużo pięknych miejsc, które rozwinęły moją wyobraźnię.”

„Z całego wyjazdu jestem bardzo zadowolona. Miejsce praktyk było ciekawe i interesujące. Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy. Trafiliśmy na bardzo miłych opiekunów, którzy pokazywali nam jak prawidłowo wykonywać niektóre prace związane z moim zawodem. Warunki w miejscu zakwaterowania były bardzo dobre. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedynym minusem całej organizacji wyjazdu był brak odpowiedniej komunikacji z biurem (odwołana wycieczka, problemy z ciepłą wodą).”

„Pobyt w Hiszpanii uważam za bardzo udany. Mimo niektórych konfliktów, sprzeczek dowiedzieliśmy się dużo o nas i o naszych bliskich. Praca w tak pięknym ogrodzie była dla mnie przyjemnością. Nasi opiekunowie otoczyli nas troską i pomagali nam w wykonywanej pracy. Zawsze z uśmiechem będę wspominać tamten czas. Nasze nauczycielki, które również tam z nami były, troszczyły się o nas i zapewniały nam rozrywkę, czyli zwiedzanie, aby mieć co wspominać.”

„Cały wyjazd będę wspominał całe życie. Hiszpania to piękny kraj i super ludzie. Praktyki były przydatne i ciekawe, opieka super, były wycieczki i zwiedzanie pięknych miejsc. Jedzenie beż zastrzeżeń.”