nasze praktyki – Hiszpania

Uczniowie ZST odbywają praktyki w czterech hiszpańskich firmach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. Każdy uczeń pozostaje pod opieką specjalisty w tej dziedzinie i wspólnie montują lub obsługują instalacje solarne, fotowoltaiczne i kotły na biomasę w miastach Granada i Andaluzja. Jeden dzień w tygodniu przeznaczony został na pracę w siedzibach firm, gdzie uczniowie zapoznają się ze sprzętem, którym każda z nich dysponuje.

Na zdjęciach 1-5 Bartek Grudziński, z GREENING INGEUIERIA, pracujący wspólnie z opiekunem Andre instalują pole ogniw fotowoltaicznych, które mają zasilić pompę nawadniającą plantację drzew oliwnych. Oprócz montażu samych ogniw, prowadzą instalację elektryczną, montują sterownik systemu.

Zdjęcia 6-12 to serwis kotła na biomasę, który zasila w ciepło budynek szpitala. To jedna z największych instalacji, jaką serwisował wspólnie z zespołem ekspertów z CASTILLO COUFORT, Bartek Mruszczyk. Na jednym ze zdjęć przedstawione jest przygotowanie biomasy i system odpopielania, czyli automatycznego usuwania popiołu z kotła.

Pozostałe zdjęcia to przygotowane przez Karolinę Frymus stanowisko na targach przemysłu Grenady, które odbywały się w dniach 1 – 2 października, gdzie wystawiała się firma SINERGIA.