Plymouth 2013 – program kulturowy i czas wolny

 

Wycieczka do Londynu:
8 czerwca uczniowie naszej szkoły odbywający praktyki w Anglii byli na jednodniowej wycieczce w Londynie. Pierwszą atrakcją było odwiedzenie oficjalnej rezydencji brytyjskich monarchów – Pałacu Buckingham. Tam natrafiliśmy na próbę parady, zaplanowanej na 15 czerwca i przygotowywanej na uroczystość Trooping the Colour, aby uczcić rocznicę urodzin królowej. Potem część uczniów zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie w tradycyjnej czerwonej budce telefonicznej, a po mieście obwoził nas piętrowy czerwony autobus. Zobaczyliśmy między innymi Katedrę św. Pawła, w której pobrali się książę Karol i Diana Spencer, a także słynne królewskie więzienie, w którym Henryk VIII ściął swoje dwie żony, The Tower of London. Z diabelskiego młyna (London Eye) podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach panoramę Londynu, między innymi Budynek Parlamentu, Big Ben oraz Opactwo Westminsterskie, miejsce koronacji królów Anglii oraz miejsce pochówku znanych pisarzy, poetów i uczonych. Przed wyjazdem do Plymouth czas spędziliśmy na łonie natury w Hyde Parku i Ogrodach Kensington.


Zabytki w Plymouth:
Smeaton’s Tower – charakterystyczna latarnia morska

1
2
3

Barbican – zabytkowe nabrzeże


5
4

Mayflower Steps / Schody Mayflower – z tego miejsca wypłynął statek z Pielgrzymami – założycielami pierwszej brytyjskiej kolonii na terenie dzisiejszych Stanów Zjednoczonych, od nich wywodzi się obchodzone w Ameryce Święto Dziękczynienia.


6

Mount Edgcumbe – pałac otoczony pięknymi ogrodami, zabytek o znaczeniu historycznym, dawniej siedziba arystokratów brytyjskich z rodu Edgcumbe


7
8

Marine Aquarium – największe oceanarium w Wielkiej Brytanii


9