Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
Stypendium
SKKT PTTK ”SIÓDEMKA”
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
Program Leonardo da Vinci

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2014
Egzamin maturalny 2014
Strefa-zawodowcy
Matura z matematyki
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Stypendia i zasiłki
Konsultacje
Procedury Postępowań
Terminy konsultacji psychologa
Dodatkowe dni w kalendarzu roku szkolnego
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
EmilekSzukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Klara, Robert, Rudolf .
Życzenia Świąteczne
dodane przez Kazio1616 dnia 16/04/2014, komentarze (0)


„ZABYTKI CZĘSTOCHOWSKIE ZASKAKUJĄ URODĄ”
dodane przez rjpp dnia 16/04/2014, komentarze (0)

KonkursyDobiegł końca konkurs fotograficzny „Zabytkowe miejsca mojej miejscowości” organizowany w ramach projektu „Zabytkowa Częstochowa” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach Magdaleny Lachowskiej.
Jesteśmy mile zaskoczeni liczbą uczestników, którzy nadesłali aż 198 prac – mówi organizatorka konkursu Karolina Piotrowska – Jak na regionalny konkurs to ogromna liczba, która pokazuje ciągłe zainteresowanie historią wśród młodzieży. Jury z AJD oceniało prace w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tak też będą przyznawane nagrody. Prace były bardzo różnorodne. Przedstawiały często zabytki z ciekawych zakątków ziemi częstochowskiej. Autorzy prezentowali całe obiekty jak i detale architektoniczne niedostrzegane czasami na co dzień.
Dodatkową zachętą do udziału w konkursie była również wycieczka do zamku w Bobolicach, ufundowana przez senatora Laseckiego dla autorów trzydziestu najlepszych prac – mówi dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, pomysłodawca ww. projektu – To już kolejny zrealizowany element Zabytkowej Częstochowy. Obecnie nauczyciele z kilkunastu częstochowskich szkół przygotowują materiały do następnego etapu, gry edukacyjnej typu memory. Będzie ona prezentować najmłodszym w przystępny sposób częstochowskie zabytki. Na majowej konferencji podsumowującej projekt zaprezentujemy nagrodzone prace fotograficzne oraz grę edukacyjną, którą otrzymają częstochowskie szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

W hołdzie Świętemu Rodakowi...
dodane przez rjpp dnia 16/04/2014, komentarze (0)

WydarzenieW związku ze zbliżającą się kanonizacją Wielkiego Polaka - bł. Jana Pawła II, uczniowie ZST zapoznali się z wystawą otwartą na Jasnej Górze w dniu 12 kwietnia b.r., zatytułowaną "W hołdzie Świętemu Rodakowi...", która jest prezentowana w Sali Rycerskiej klasztoru. Zgromadzone w klasztorze jasnogórskim relikwie i pamiątki po "Naszym Papieżu" były obiektem autentycznego zainteresowania naszej młodzieży.

VII Ogólnopolskie Zawody Architektury Krajobrazu „Ogród i Ty” Kielce 2014
dodane przez rjpp dnia 14/04/2014, komentarze (0)

Konkursy12 kwietnia 2014 roku uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych brali udział
w II etapie ogólnopolskich zawodów architektury krajobrazu na terenie Targów Kielce. Finał był podzielony na 4 części, które odbywały się równolegle:
I część polegała na wykonaniu projektu koncepcyjnego ogrodu przydomowego
II część – test wiedzy składający się z 55 pytań obejmujących historię ogrodów, materiałoznawstwo, mechanizację, rośliny ozdobne itp., oraz rozpoznawanie gatunków roślin
III część – pomiary geodezyjne
IV część – rysunek – wizualizacje zaprojektowanego ogrodu przydomowego

ZST reprezentowali uczniowie w składzie: Wiktoria Skrzypek, Justyna Huda, Dominika Kołton, Michał Kokot, Miłosz Wójcik, Patrycja Sokalska, Patryk Chwist, Arek Zając, Sebastian Drosik.
Uczniowie otrzymali wysokie noty punktowe i szkoła tytuł FINALISTY VII OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU „Ogród i Ty” Kielce 2014.

Do Zawodów przystąpiły szkoły z całej Polski z czego 10 dostało się do finału. Konkurs w szkole koordynowała p. Joanna Tomczak.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Rekrutacją do projektu "Energia odnawialna w budownictwie"
dodane przez FinStar dnia 11/04/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeInformacja dla osób objętych rekrutacją do projektu "Energia odnawialna w budownictwie" obejmującego praktyki stażowe w Niemczech.

Etapy rekrutacji:

- egzamin pisemny z języka niemieckiego: 18.03.2014 (wtorek) godz. 8:00

- egzamin ustny z języka niemieckiego: grupa I: 20.03.2014 (czwartek), grupa II: 27.03.2014 (czwartek)

- egzamin z języka angielskiego:
grupa I: 15.04.2014 (wtorek) od godz. 10.00
grupa II: 16.04.2014 (środa) od godz. 12.00

W sprawie terminów i przyporządkowania do poszczególnych grup prosimy kontaktować się z p. Eweliną Twardowską-Muchą i p. Aleksandrą Barasińską.


PAMIĘTAMY – ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I KATASTROFY W SMOLEŃSKU
dodane przez kjrw dnia 11/04/2014, komentarze (0)

Wydarzenie10 i 11 kwietnia dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczcili 4 rocznicę tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem i 74 rocznicę zbrodni katyńskiej, oddając hołd jej ofiarom na Placu Katyńskim przy Dębach Pamięci. Wszyscy uczestnicy dali świadectwo pamięci o żołnierzach zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, którzy w obronie ojczyzny poświęcili wartość najwyższą – własne życie. Po okolicznościowych przemówieniach i modlitwie ekumenicznej wiceprezydent Częstochowy – Ryszard Stefaniak, przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrekcje i delegacje szkół, kombatanci i rodziny katyńskie złożyli wieńce i zapalili znicze przy tablicach upamiętniających ofiary.

Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy
dodane przez kjrw dnia 11/04/2014, komentarze (0)

WydarzenieDnia 11 kwietnia klasa II technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego. Wykład na temat: „Biznesplan w e-handlu. Jak oszacować koszty i przychody sklepu internetowego” przedstawił dr inż. Tomasz Turek z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Konkurs BHP Częstochowskiej Izby Rzemieśliniczej
dodane przez kriss dnia 11/04/2014, komentarze (0)

OsiągnięciaW dniu 10.04.2014r. uczniowie klasy 3 a TRW Marek Czarnik i Tomasz Opara wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Częstochowską Izbę Rzemieślniczą. Tematem Konkursu były zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Wśród wszystkich uczestników drugie miejsce zajął Tomasz Opara, który otrzymał nagrodę w postaci odtwarzacza mp4 oraz kwalifikację do Ogólnopolskiego Finału, który odbędzie się w maju w Warszawie. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem grupy był mgr inż. Arkadiusz Bednarek.

KATYŃ - fakty - opinie - kłamstwa.
dodane przez rjpp dnia 10/04/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalneW związku z kolejną rocznicą zbrodni ludobójstwa dokonaną przez NKWD na polskich oficerach w lasach katyńskich, okolicznościowy wykład uwzględniający najnowszy stan badań, wygłosił dr Sławomir Maślikowski, przedstawiciel częstochowskiego oddziału OBEP IPN w Katowicach.

W spotkaniu zorganizowanym w ZST obok Prelegenta wzięli udział zaproszeni Goście, m. in.: p. Anna Bielecka - Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Katyńska" w Częstochowie i dyr. Piotr Galewicz, oraz oczywiście uczniowie naszej szkoły. "Historia magistra vitae est".


WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
dodane przez kjrw dnia 07/04/2014, komentarze (0)

WydarzenieDziękujemy wolontariuszom z naszej szkoły za udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności.
W dniach 4 – 6 kwietnia akcję wspierali nauczyciele: Aneta Wąsek, Aneta Ślęzak, Ilona Dziuba, Katarzyna Walasek, Oskar Bień i Arkadiusz Bednarek
oraz uczniowie: Ania Makowska, Klaudia Musiałczyk, Paulina Pośpiech, Dominika Dziębor, Kinga Wróblewska, Roksana Wasilewska, Ada Będuch, Sylwia Ślęzak, Patrycja Brymora, Ania Janasik, Justyna Wierzbicka, Justyna Huda, Karolina Chwalba, Malwina Przystalska, Kamila Wojtasińska, Andrea Pietralik, Paulina Radzioch, Łukasz Modrzejewski, Michał Sołtysiak, Tomek Peryga, Jakub Wieczorek, Jakub Klimaszewski, Patryk Nietyksza, Dawid Bełkot, Mariusz Kopeć, Dawid Niezgoda, Wojtek Kwiendacz, Arek Kotyla, Krystian Jankowski, Dominik Kościelecki, Piotr Kurasiński, Michał Minkina, Konrad Gruca, Bartek Dziublak, Konrad Bilecki, Kamil Mysłek, Mateusz Wrzosek.

Strona 1 z 75 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych
"Homo sum, humani nihil alienum a me esse puto" - TERENCJUSZ


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Roofi741
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,861
Najnowszy Użytkownik: ~Agnisia
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.