Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Rekrutacja 2014/2015
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
Stypendium
SKKT PTTK ”SIÓDEMKA”
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
Program Leonardo da Vinci

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Przemysłowa Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2014
Egzamin maturalny 2014
Strefa-zawodowcy
Matura z matematyki
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Kącik matematyczny
Stypendia i zasiłki
Konsultacje
Procedury Postępowań
Terminy konsultacji psychologa
Dodatkowe dni w kalendarzu roku szkolnego
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
EmilekSzukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Monika, Cezary, Józef .
Wyniki egzaminu zawodowego
dodane przez rjpp dnia 25/08/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeWyniki egzaminu zawodowego (stary egzamin) i dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe będą do odbioru w dniu 29 sierpnia 2014 r. od godz. 10.00.


Wyniki egzaminu zawodowego (nowy egzamin) i świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie będą do odbioru w dniu 29 sierpnia 2014 r. od godz. 11.00.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
dodane przez oskarbien dnia 27/08/2014, komentarze (0)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 wrzesień 2014


8:00 msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego
ul.Sikorskiego 85 Częstochowa

9:00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Zespół Szkół Technicznych
al.JP II 126/130

„SPRZĄCZKI I GUZIKI Z ORZEŁKIEM ZE RDZY…”
dodane przez rjpp dnia 25/08/2014, komentarze (0)

Konkursy
MONTE CASINO
dodane przez oskarbien dnia 22/08/2014, komentarze (0)

Konkursy
Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych wyjadą do WŁOCH na Monte Cassino – wzgórze we Włoszech (Apeniny Środkowe), nad doliną rzeki Liri, między Rzymem i Neapolem.


PISZĄ O NAS

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
dodane przez rjpp dnia 30/06/2014, komentarze (0)

Wydarzenie27 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Nasze zaproszenie przyjęli: Ryszard Stefaniak – zastępca prezydenta Miasta Częstochowy, Stanisław Dzwonnik – radny Sejmiku Województwa Śląskiego i dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie, Janusz Danek i Marcin Maranda – radni Miasta Częstochowy, Andrzej Babczyński – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., Bartosz Kowalik – przedstawiciel firmy „Kobnext S.A.”, Halina Konefał – komendant OHP w Częstochowie, Barbara Wojewódka i Zbigniew Łata – przedstawiciele Rady Rodziców szkoły.
Pan Ryszard Stefaniak podkreślił zaangażowanie szkoły w inicjowanie i przeprowadzanie akcji społecznych, zwłaszcza tych, które przypominają narodowe i lokalne wydarzenia, a także przybliżają historię naszego miasta i okolic. Poinformował zebranych, że dyrektor szkoły Rafał Piotrowski otrzymał właśnie odznaczenie „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”, które wręczył radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Dzwonnik.
Następnie najlepsi uczniowie odebrali z rąk dyrekcji i sponsorów nagrody rzeczowe za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Nie sposób wymienić wszystkich, ale warto podkreślić, że Wiktoria Skrzypek – uczennica klasy II technikum architektury krajobrazu z najlepszą średnią w szkole otrzymała rower górski, ufundowany przez Radę Rodziców. Najlepsi uczniowie w technikum i szkole zasadniczej w zawodach instalacyjnych, Witold Totoń i Piotr Strączyński otrzymali tablety, ufundowane przez Częstochowskie Wodociągi. Wszyscy nagrodzeni zebrali gorące brawa, a dyrektor szkoły, Rafał Piotrowski życzył uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Uroczystość zwieńczył program artystyczny przygotowany przez uczniów, którzy przy tej okazji podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za miniony rok szkolny.
Do zobaczenia we wrześniu!Egzaminy poprawkowe - składy komisji
dodane przez rjpp dnia 30/06/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeEGZAMINY POPRAWKOWE SKŁAD KOMISJI

25.08.2014
matematyka godz. 9.00
E. Blukacz
A. Kazibudzka
W. Ambicki

matematyka godz. 9.00
W. Świerczyński
R. Kręciwilk
A. Perełka

podstawy przedsiębiorczości godz. 12.00
R. Piotrowski
W. Świerczyński
P. Rozpondek

26.08.2014
język angielski godz. 9.15
W. Świerczyński
E. Suckiel - Żurkowska
A. Barasińska

język polski godz. 9.15
E. Blukacz
A. Hołodniuk
A. Orman - Kazik
K. Walasek

historia godz. 9.15
R. Piotrowski
P. Tondyra
M. Fiszer

geografia godz. 12.00
W. Świerczyński
A. Wąsek
M. Polak

27.08.2014
przedmioty budowlane godz. 9.00
W. Świerczyński
K. Kowalczyk
W. Ambicki

przedmioty informatyczne godz. 9.00
R. Piotrowski
S. Glińska
O. Bień

przedmioty energia odnawialna godz. 9.00
E. Blukacz
A. Wyrwa
M. Rajca

edukacja dla bezpieczeństwa godz.11.00
W. Świerczyński
A. Pasieka
A. Ślęzak

MATURA - EGZAMIN POPRAWKOWY SKŁAD KOMISJI

26.08.2014 godz. 9.00

Przewodniczący: K. Stępień
Członek : D. Peryga

Przewodniczący: J. Banasiak
Członek : M. Stanirowska

Egzaminy poprawkowe
dodane przez rjpp dnia 28/06/2014, komentarze (0)

Ważne informacje25.08.2014
- matematyka godz. 9.00
-podstawy przedsiębiorczości godz. 12.00
26.08.2014
- język angielski godz. 9.15
- język polski godz. 9.15
- historia godz. 9.15
- geografia godz. 12.00
27.08.2014
- konstrukcje budowlane, technologia godz.9.00
- przedmioty- energia odnawialna godz.9.00
- przedmioty informatyczne godz.9.00
- edukacja dla bezpieczeństwa godz. 11.00

EGZAMIN MATURALNY W SESJI POPRAWKOWEJ 26.08.2014 GODZ. 9.00Konsultacje z matematyki

Zagadnienia z matematyki

Klasa Ia MZW najlepszą drużyną w piłce nożnej w roku szkolnym 2013/2014.
dodane przez rjpp dnia 23/06/2014, komentarze (0)

Wydarzenia sportoweW ramach Jubileuszowego XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014, odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej o mistrzostwo ZST. W zawodach startowało trzynaście zespołów. W emocjonującym finale spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny z kl. III TB i z kl. Ia MZW. Mecz początkowo przebiegał pod dyktando zespołu z kl. Ia MZW, którzy szybko objęli prowadzenie 3:0. Wysokie prowadzenie, nie załamało jednak drużyny z kl. III TB, bowiem doprowadzili do wyrównania. W ostatnich sekundach meczu zwycięzką bramkę z rzutu wolnego zdobył Dominik Witczak z kl. Ia MZW,
zdobywając wraz z zawodnikami pierwsze miejsce w turnieju. Królem strzelców został zdobywca 8 goli Adrian Bodanka z kl. III TB.

Skład kl. Ia MZW: Dawid Wojciechowski, Dominik Witczak, Grzegorz Kazimierczak, Dominik Wołek, Patryk Stolarczyk, Sławomir Pardela.

WYCIECZKA ZAKOPANE – PORONIN – KRAKÓW
dodane przez rjpp dnia 19/06/2014, komentarze (0)

WycieczkiW dniach 16 – 17 czerwca odbyła się wycieczka do Zakopanego. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas: II TAK, II TB, I TB i III TAK. Opiekunami wycieczki były panie: Joanna Tomczak, Wioletta Dróżdż, Aneta Hołodniuk.
W pierwszym dniu wyruszyliśmy w Dolinę Strążyską i dotarliśmy do Wodospadu Siklawica. W czasie wędrówki podziwialiśmy przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dnem doliny płynie wartki Potok Strążyski, którego źródło znajduje się pod Giewontem. Potok tworzy liczne kaskady, a jedne z piękniejszych można podziwiać naprzeciwko Skały Edwarda Jedlinka.
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanym, stamtąd na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Przewodnik pokazał nam miejsca związane z historią Zakopanego i jego mieszkańców.
Zakwaterowanie było w Poroninie w pięknym ośrodku wypoczynkowym „Za lasem”. Stąd mogliśmy podziwiać niezwykłe widoki na Tatry. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i muzyce.
Drugi dzień zaczął się od Term Podhalańskich w Szaflarach. W południe po obiedzie wyruszyliśmy do Krakowa. Tam przewodnik oprowadzał nas po kluczowych miejscach. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius - gdzie uwagę naszą przykuła wystawa, która zwierała najcenniejsze uniwersyteckie zbiory m.in., statuetkę Oscara podarowaną przez Andrzeja Wajdę, medal olimpijski przekazany przez R. Korzeniowskiego, Nagroda Nobla otrzymana przez Wisławę Szymborską i wiele innych. Na koniec udaliśmy się na Wawel.
Wycieczce towarzyszyła piękna pogoda, dobry humor, miła obsługa pilota i kierowcy autobusu. Przewodnicy w ciekawy sposób przekazywali nam swoją wiedzę o urokach i zabytkach Zakopanego i Krakowa.


Wycieczka w Góry Towarne koło Olsztyna w ramach konkursu EKO – Odkrywcy.
dodane przez rjpp dnia 14/06/2014, komentarze (0)

Wycieczki13 czerwca uczniowie z klasy II TAK z wychowawcą p. Joanną Tomczak i p. Magdą Stanirowską uczestniczyli w wycieczce edukacyjno – krajoznawczej do Olsztyna i w Góry Towarne. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy na rynku w Olsztynie i kierowaliśmy się na północ w stronę Kusiąt. Po drodze odwiedziliśmy cmentarz ofiar II wojny światowej wraz z charakterystycznym pomnikiem. Następnie dotarliśmy do wzniesienia Małe Towarne i Duże Towarne. Szczyt każdego z nich stanowi wspaniały punkt widokowy zarówno na Częstochowę, bliższy Olsztyn wraz z Zamkiem jak i na okoliczne wzgórza i lasy. U podnóża wzgórza znajduje się wejście do Jaskini Towarnej i niedaleko w blokach skalnych niewielkie otwory biegną do wnętrza Dzwonnicy. System Jaskiń Towarnej i Dzwonnicy tworzą ciągi korytarzy, które łączą się ze sobą. Na koniec dotarliśmy niedaleko stacji kolejowej w Kusiętach i zwiedziliśmy jeziorko krasowe, które jest największym naturalnym zbiornikiem wodnym na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Jest to unikatowy typ jeziorka w skali kraju, a jego geneza jest bardzo ciekawa. Młodzież miała okazję poznania zjawisk krasowych charakterystycznych dla terenu jury. Uczestnikom dopisywały humory, w ciekawy sposób odbyliśmy zajęcia terenowe.
Czytaj dalej ...


Strona 1 z 82 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych
"Ludzie wyższych talentów pracują, chociaż pozornie nic nie robią." - LEONARDO DA VINCI


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,905
Najnowszy Użytkownik: ~kamilson123
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.