Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
uczniów ZST

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Przemysłowa Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2015
Egzamin maturalny 2015
Strefa-zawodowcy
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Kącik matematyczny
Stypendia i zasiłki
Wyprawka szkolna
Konsultacje
Procedury Postępowań
Terminy konsultacji psychologa
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
EmilekSzukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Halki, Filipa, Przybysława .
Doposażenie pracowni przedmiotów zawodowych
dodane przez FinStar dnia 20/10/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeW ramach projektów: " Akademia młodego zawodowca" oraz "Praktyka czyni mistrza" współfinansowanych z środków Unii Europejskiej doposażono pracownie przedmiotów zawodowych (sala 41) w laboratorium fotowoltaiki, kufer słoneczny oraz 3 stanowiska do badań charakterystyk ogniw fotowoltaicznych. Zestawy umożliwią poznanie podstaw fotowoltaiki oraz prezentację zjawisk fotowoltaicznych jak i samodzielną pracę uczniów. Ponadto w ramach projektu " Mam zawód- mam pracę w regionie" pracownia została wyposażona w tablicę multimedialną.KOLEJNA 7 AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH
dodane przez rjpp dnia 20/10/2014, komentarze (0)

WydarzenieW dniu 16 października 2014r. odbyła się w naszej szkole kolejna 7 Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Uczestniczyło w niej 20 uczniów. Dawcy wzbogacili bank krwi o kolejne9 l krwi! Porównując jednak ten wynik z poprzednimi należy podkreślić, że nie był on imponujący, a wszystko za sprawą panującej w tym czasie serii przeziębień, która przerzedziła szeregi krwiodawców. Mamy nadzieję, że podczas następnej akcji będzie lepiej.
W wyniku 7 przeprowadzonych akcji pobraniowych w ZST pozyskano 64 litry krwi!
Wszystkim cichym i skromnym bohaterom serdecznie dziękujemy za wielkie serce!
W związku z tym, że „krwawe dni” cieszą się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły, zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w kolejnej akcji, która odbędzie się za kilka miesięcy.


Organizator akcji M.Polak

" NIE MARNUJĘ WARZYW I OWOCÓW "
dodane przez oskarbien dnia 19/10/2014, komentarze (0)

WydarzenieW dniu 17 października klasa I tak pod opieką pani Anety Wąsek wzięła udział w częstochowskich obchodach Światowego Dnia Żywności 2014 pod hasłem ''Nie marnuję warzyw i owoców". Uczniowie z plakatami, transparentami maszerowali w barwnym korowodzie z Placu Daszyńskiego na Plac Biegańskiego zachęcając mieszkańców Częstochowy do jedzenia warzyw i owoców oraz niemarnowania żywności.

„Być albo nie być, oto jest pytanie”… Oczywiście BYĆ na spektaklu teatralnym w Teatrze im. A. Mickiewicza w naszym mieście.
dodane przez rjpp dnia 17/10/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalne

Przed spektaklem „Hamlet” nie napawał nas optymizmem, wydawało nam się, że trzeba będzie jakoś „ przeżyć” . A tu przyjemne zaskoczenie. Przez trzy godziny podziwialiśmy grę aktorów, scenografię, reżyserię. Ten jeden z najtrudniejszych dramatów poruszył nas do głębi.
„Jak doskonałym tworem jest człowiek!
Jak wielkim przez rozum!”
Akt II
TEN SPEKTAKL TRZEBA OBEJRZEĆ
I TB i III TAK
15 października 2014


Dzień Nauczyciela
dodane przez rjpp dnia 14/10/2014, komentarze (0)

Wydarzenie
We wtorek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień ten jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Ale nikt z nas nie nudził się tego dnia i mógł w szkole znaleźć coś dla siebie. Od rana odbywały się szkolne zawody sportowe – dzisiaj zespoły nauczyciele -uczniowie walczyli o miano najlepszego w piłce siatkowej.Po emocjach sportowych przyszedł czas na podziękowania dla naszych nauczycieli. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia. W akademii uczestniczyli byli i obecni dyrektorzy oraz nauczyciele i pracownicy administracji naszej szkoły. Uczniowie pokłonili się przed tymi, którzy wkładają wiele trudu i serca w wychowanie i nauczanie. Postanowili także wyróżnić tych, którzy ich zdaniem zasługują na zaszczytne tytuły: TWARDEJ RĘKI, SZWAJCARSKIEGO ZEGARKA, ZŁOTEJ KATARYNKI I ZŁOTEGO KAGANKA. Pan Dyrektor mgr Rafał Piotrowski podziękował pracownikom za aktywną pracę na rzecz rozwoju szkoły. Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na część artystyczną. W części artystycznej wysłuchano rozterek duchowych dyrektora szkoły, ucznia idącego na lekcję i biednego rodzica.


Akademia została przygotowana przez Panią Anetę Hołodniuk i Panią Joannę Banasiak.

Dzień Edukacji Narodowej
dodane przez Kazio1616 dnia 14/10/2014, komentarze (0)

Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów. Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień,abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem.
Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami. Niech wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.

Życzy Społeczność Uczniowska


Oddaj KREW !!!
dodane przez rjpp dnia 13/10/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeDołącz do grona honorowych dawców krwi i weź udział w szkolnej akcji krwiodawstwa w dniu 16.10.2014 w godzinach 9.00 - 13.00.
Aby oddać krew trzeba:
- być zdrowym
- mieć ukończone 18 lat
- ważyć co najmniej 50kg
- mieć przy sobie dokument tożsamości

Organizatorem akcji jest M. Polak.

Zespół Szkół Technicznych zajął II miejsce w zawodach rejonowych w sztafetowych biegach przełajowych!
dodane przez FinStar dnia 13/10/2014, komentarze (0)

Osiągnięcia Po sukcesie zdobycia mistrzostwa Częstochowy szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych w kat.chłopców, nasi zawodnicy tym razem rywalizowali przy przepięknej słonecznej pogodzie w zawodach rejonowych. I spisali się znakomicie, bowiem zajęli drugie miejsce nieznacznie ustępując drużynie z Norwida. Początek rywalizacji rozpoczął się wyśmienicie, a to za sprawą Bartosza Kmiecika, który przybiegł pierwszy, wysforowując nasz zespół na prowadzenie z bardzo dobrym czasem 3.38. W kolejnej zmianie Kamil Lewandowski nie dał się nikomu wyprzedzić i nadal utrzymał naszą drużynę na pierwszym miejscu. W trzeciej zmianie Kacpra Skrzypczyka, zdołał pokonać na dystansie zawodnik z Norwida i spadliśmy na drugą pozycję. Patryk Wochal w czwartej zmianie zdołał utrzymać drugie miejsce. W przedostatniej zmianie Jakuba Smolarka pokonał na dystansie zawodnik z bardzo silnej drużyny z Krzepic, spychając naszych przełajowców na trzecia pozycję. W ostatniej zmianie mimo sporej straty do rywali, świetnymi umiejętnościami sprinterskimi popisał się Aleksander Popczyk, który zdołał wyprzedzić tuż przed metą zawodnika z ZS Krzepic, plasując ostatecznie nasz zespół na drugim miejscu. Naszym zawodnikom należą się duże słowa uznania i gratulacje. Wszak jesteśmy mistrzami Częstochowy i drugim zespołem w rejonie w sztafetowych biegach przełajowych.
Reprezentacja: Bartosz Kmiecik (kl. I TB ), Kamil Lewandowski (kl. I INST.), Kacper Skrzypczyk (kl.III a TRW), Patryk Wochal (kl. II TB ), Jakub Smolarek (kl. III TUS), Aleksander Popczyk (kl. I TB ),Krzysztof Wieczorek (kl.II TB ), Patryk Nabiałczyk (kl. III TUS),Paweł Ludynia (kl. I MT/MZW). Nauczyciel: Robert ŻurekKONKURS NA KOMIKS MATEMATYCZNY
dodane przez rjpp dnia 10/10/2014, komentarze (0)

KonkursyWszystkich uczniów Zespołu Szkół Technicznych zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na KOMIKS MATEMATYCZNY.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca października, a gotowe prace do końca listopada. Laureaci dostaną nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz dodatkowe oceny z matematyki.

Przy ocenie pracy liczy się kreatywność, pomysł i wykonanie. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u nauczycielki matematyki R. Kręciwilk.

Pierwsze dni praktyk w Niemczech
dodane przez FinStar dnia 07/10/2014, komentarze (0)W niedzielę 5 października 20 uczniów ZST wyjechało na trzytygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, POKL. W najbliższą sobotę obie grupy będą zwiedzać Berlin w ramach programu kulturowego. Prezentujemy relację uczestników po pierwszych dniach pobytu oraz galerię zdjęć od grupy TB.

Grupa TO (Frankfurt nad Odrą)
Dotarliśmy na miejsce stażu około godziny 19.00 w niedzielę. Zostaliśmy powitani przez koordynatora, następnie przydzielono uczestnikom pokoje. Zakwaterowanie jest dobre: pokoje czyste, estetycznie urządzone, jest też aneks kuchenny. Grupa otrzymała wszystkie informacje dotyczące pobytu. W ośrodku szkoleniowym powitał nas kierownik oraz instruktor, który od poniedziałku prowadzi zajęcia zgodnie z harmonogramem. Tematem pierwszych zajęć były podstawowe jednostki fizyczne do pomiaru prądu, mocy i napięcia. Była to teoria poparta praktycznymi ćwiczeniami, na koniec grupa otrzymała zadania do wykonania. Na praktyce w BBW uczniowie czują się dobrze, są zaangażowani, chętnie słuchają i wykonują zadania, chociaż czasem są trudne. Instruktor prowadzi zajęcia w odpowiednim dla nich tempie, cierpliwie tłumaczy i podaje dużo przykładów, zachęcając w ten sposób do pracy. Z językiem każdy uczestnik radzi sobie na swoim poziomie, ale powoli przełamują się i nawiązują pierwsze kontakty z instruktorem.

Grupa TB (Cottbus)
W poniedziałek wstaliśmy o 6.00 rano. O 6.55 spotkaliśmy się wszyscy na portierni. Czekał tam na nas pan Johan z Centrum Kształcenia. Poszliśmy z nim razem na przystanek i autobusem dotarliśmy na miejsce praktyk. Około 8.00 zjedliśmy smaczne śniadanie i udaliśmy się do sali konferencyjnej gdzie instruktor przedstawił nam temat praktyk "Ocieplanie murów i dachu". Następnie dowiedzieliśmy się, że w pierwszym tygodniu będziemy ocieplać fasadę, w drugim tygodniu szalować 2 ściany, a w trzecim ocieplać dach. Odbyliśmy też szkolenie bhp. Instruktor opowiedział nam o dualnym systemie szkolnictwa w Niemczech, a potem oprowadził nas po 8 salach ćwiczeniowych budynku. My będziemy ćwiczyć w dwóch z nich. Po obiedzie udaliśmy się na warsztaty i zaczęliśmy od zabezpieczania okien przed wtorkowymi robotami dociepleniowymi. We wtorek zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Na początek wyznaczyliśmy poziom listwy kierunkowej przy pomocy poziomicy laserowej. Następnie na zadanym poziomie przykręciliśmy listwę kierunkową. Po przerwie obiadowej instruktor omówił przycinanie płyt styropianowych specjalnym urządzeniem.
Warunki w pokojach mamy bardzo dobre. Wszyscy mieszkamy na 4 piętrze internatu w 3 segmentach. Na jedzenie nie ma co narzekać. Inne, ale smaczne. Pani tłumaczka jest bardzo pomocna, ale uczniowie poznają nowe słowa i dogadują się po niemiecku coraz lepiej. Po skończonych zajęciach wracamy do internatu lub zwiedzamy Cottbus z niemieckim opiekunem grupy.
Więcej o praktykach zagranicznych uczniów ZST można czytać tutaj

Strona 1 z 86 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych
"Homo sum, humani nihil alienum a me esse puto" - TERENCJUSZ


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 1
Użytkownicy Online: ^Kazio1616

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,987
Najnowszy Użytkownik: ~Rumpel
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.