Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Rekrutacja 2014/2015
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
Stypendium
SKKT PTTK ”SIÓDEMKA”
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
Program Leonardo da Vinci

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Przemysłowa Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2014
Egzamin maturalny 2014
Strefa-zawodowcy
Matura z matematyki
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Kącik matematyczny
Stypendia i zasiłki
Konsultacje
Procedury Postępowań
Terminy konsultacji psychologa
Dodatkowe dni w kalendarzu roku szkolnego
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
EmilekSzukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Kinga, Krystyna, Olga .
Nauczyciele oddelegowani na egzamin maturalny
dodane przez FinStar dnia 07/07/2014, komentarze (0)

Nauczyciele oddelegowani na egzamin maturalny do Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie w dniu 26.08.2014 godz. 8:30:

Maria Gajda-Kowalska
Joanna Tomczak
Robert Żurek
Radosław Perełka

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
dodane przez rjpp dnia 30/06/2014, komentarze (0)

Wydarzenie27 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Nasze zaproszenie przyjęli: Ryszard Stefaniak – zastępca prezydenta Miasta Częstochowy, Stanisław Dzwonnik – radny Sejmiku Województwa Śląskiego i dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie, Janusz Danek i Marcin Maranda – radni Miasta Częstochowy, Andrzej Babczyński – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., Bartosz Kowalik – przedstawiciel firmy „Kobnext S.A.”, Halina Konefał – komendant OHP w Częstochowie, Barbara Wojewódka i Zbigniew Łata – przedstawiciele Rady Rodziców szkoły.
Pan Ryszard Stefaniak podkreślił zaangażowanie szkoły w inicjowanie i przeprowadzanie akcji społecznych, zwłaszcza tych, które przypominają narodowe i lokalne wydarzenia, a także przybliżają historię naszego miasta i okolic. Poinformował zebranych, że dyrektor szkoły Rafał Piotrowski otrzymał właśnie odznaczenie „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”, które wręczył radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Dzwonnik.
Następnie najlepsi uczniowie odebrali z rąk dyrekcji i sponsorów nagrody rzeczowe za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Nie sposób wymienić wszystkich, ale warto podkreślić, że Wiktoria Skrzypek – uczennica klasy II technikum architektury krajobrazu z najlepszą średnią w szkole otrzymała rower górski, ufundowany przez Radę Rodziców. Najlepsi uczniowie w technikum i szkole zasadniczej w zawodach instalacyjnych, Witold Totoń i Piotr Strączyński otrzymali tablety, ufundowane przez Częstochowskie Wodociągi. Wszyscy nagrodzeni zebrali gorące brawa, a dyrektor szkoły, Rafał Piotrowski życzył uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Uroczystość zwieńczył program artystyczny przygotowany przez uczniów, którzy przy tej okazji podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za miniony rok szkolny.
Do zobaczenia we wrześniu!Egzaminy poprawkowe - składy komisji
dodane przez rjpp dnia 30/06/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeEGZAMINY POPRAWKOWE SKŁAD KOMISJI

25.08.2014
matematyka godz. 9.00
E. Blukacz
A. Kazibudzka
W. Ambicki

matematyka godz. 9.00
W. Świerczyński
R. Kręciwilk
A. Perełka

podstawy przedsiębiorczości godz. 12.00
R. Piotrowski
W. Świerczyński
P. Rozpondek

26.08.2014
język angielski godz. 9.15
W. Świerczyński
E. Suckiel - Żurkowska
A. Barasińska

język polski godz. 9.15
E. Blukacz
A. Hołodniuk
A. Orman - Kazik
K. Walasek

historia godz. 9.15
R. Piotrowski
P. Tondyra
M. Fiszer

geografia godz. 12.00
W. Świerczyński
A. Wąsek
M. Polak

27.08.2014
przedmioty budowlane godz. 9.00
W. Świerczyński
K. Kowalczyk
W. Ambicki

przedmioty informatyczne godz. 9.00
R. Piotrowski
S. Glińska
O. Bień

przedmioty energia odnawialna godz. 9.00
E. Blukacz
A. Wyrwa
M. Rajca

edukacja dla bezpieczeństwa godz.11.00
W. Świerczyński
A. Pasieka
A. Ślęzak

MATURA - EGZAMIN POPRAWKOWY SKŁAD KOMISJI

26.08.2014 godz. 9.00

Przewodniczący: K. Stępień
Członek : D. Peryga

Przewodniczący: J. Banasiak
Członek : M. Stanirowska

Egzaminy poprawkowe
dodane przez rjpp dnia 28/06/2014, komentarze (0)

Ważne informacje25.08.2014
- matematyka godz. 9.00
-podstawy przedsiębiorczości godz. 12.00
26.08.2014
- język angielski godz. 9.15
- język polski godz. 9.15
- historia godz. 9.15
- geografia godz. 12.00
27.08.2014
- konstrukcje budowlane, technologia godz.9.00
- przedmioty- energia odnawialna godz.9.00
- przedmioty informatyczne godz.9.00
- edukacja dla bezpieczeństwa godz. 11.00

EGZAMIN MATURALNY W SESJI POPRAWKOWEJ 26.08.2014 GODZ. 9.00Konsultacje z matematyki

Zagadnienia z matematyki

Klasa Ia MZW najlepszą drużyną w piłce nożnej w roku szkolnym 2013/2014.
dodane przez rjpp dnia 23/06/2014, komentarze (0)

Wydarzenia sportoweW ramach Jubileuszowego XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014, odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej o mistrzostwo ZST. W zawodach startowało trzynaście zespołów. W emocjonującym finale spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny z kl. III TB i z kl. Ia MZW. Mecz początkowo przebiegał pod dyktando zespołu z kl. Ia MZW, którzy szybko objęli prowadzenie 3:0. Wysokie prowadzenie, nie załamało jednak drużyny z kl. III TB, bowiem doprowadzili do wyrównania. W ostatnich sekundach meczu zwycięzką bramkę z rzutu wolnego zdobył Dominik Witczak z kl. Ia MZW,
zdobywając wraz z zawodnikami pierwsze miejsce w turnieju. Królem strzelców został zdobywca 8 goli Adrian Bodanka z kl. III TB.

Skład kl. Ia MZW: Dawid Wojciechowski, Dominik Witczak, Grzegorz Kazimierczak, Dominik Wołek, Patryk Stolarczyk, Sławomir Pardela.

WYCIECZKA ZAKOPANE – PORONIN – KRAKÓW
dodane przez rjpp dnia 19/06/2014, komentarze (0)

WycieczkiW dniach 16 – 17 czerwca odbyła się wycieczka do Zakopanego. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas: II TAK, II TB, I TB i III TAK. Opiekunami wycieczki były panie: Joanna Tomczak, Wioletta Dróżdż, Aneta Hołodniuk.
W pierwszym dniu wyruszyliśmy w Dolinę Strążyską i dotarliśmy do Wodospadu Siklawica. W czasie wędrówki podziwialiśmy przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dnem doliny płynie wartki Potok Strążyski, którego źródło znajduje się pod Giewontem. Potok tworzy liczne kaskady, a jedne z piękniejszych można podziwiać naprzeciwko Skały Edwarda Jedlinka.
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanym, stamtąd na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Przewodnik pokazał nam miejsca związane z historią Zakopanego i jego mieszkańców.
Zakwaterowanie było w Poroninie w pięknym ośrodku wypoczynkowym „Za lasem”. Stąd mogliśmy podziwiać niezwykłe widoki na Tatry. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i muzyce.
Drugi dzień zaczął się od Term Podhalańskich w Szaflarach. W południe po obiedzie wyruszyliśmy do Krakowa. Tam przewodnik oprowadzał nas po kluczowych miejscach. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius - gdzie uwagę naszą przykuła wystawa, która zwierała najcenniejsze uniwersyteckie zbiory m.in., statuetkę Oscara podarowaną przez Andrzeja Wajdę, medal olimpijski przekazany przez R. Korzeniowskiego, Nagroda Nobla otrzymana przez Wisławę Szymborską i wiele innych. Na koniec udaliśmy się na Wawel.
Wycieczce towarzyszyła piękna pogoda, dobry humor, miła obsługa pilota i kierowcy autobusu. Przewodnicy w ciekawy sposób przekazywali nam swoją wiedzę o urokach i zabytkach Zakopanego i Krakowa.


Wycieczka w Góry Towarne koło Olsztyna w ramach konkursu EKO – Odkrywcy.
dodane przez rjpp dnia 14/06/2014, komentarze (0)

Wycieczki13 czerwca uczniowie z klasy II TAK z wychowawcą p. Joanną Tomczak i p. Magdą Stanirowską uczestniczyli w wycieczce edukacyjno – krajoznawczej do Olsztyna i w Góry Towarne. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy na rynku w Olsztynie i kierowaliśmy się na północ w stronę Kusiąt. Po drodze odwiedziliśmy cmentarz ofiar II wojny światowej wraz z charakterystycznym pomnikiem. Następnie dotarliśmy do wzniesienia Małe Towarne i Duże Towarne. Szczyt każdego z nich stanowi wspaniały punkt widokowy zarówno na Częstochowę, bliższy Olsztyn wraz z Zamkiem jak i na okoliczne wzgórza i lasy. U podnóża wzgórza znajduje się wejście do Jaskini Towarnej i niedaleko w blokach skalnych niewielkie otwory biegną do wnętrza Dzwonnicy. System Jaskiń Towarnej i Dzwonnicy tworzą ciągi korytarzy, które łączą się ze sobą. Na koniec dotarliśmy niedaleko stacji kolejowej w Kusiętach i zwiedziliśmy jeziorko krasowe, które jest największym naturalnym zbiornikiem wodnym na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Jest to unikatowy typ jeziorka w skali kraju, a jego geneza jest bardzo ciekawa. Młodzież miała okazję poznania zjawisk krasowych charakterystycznych dla terenu jury. Uczestnikom dopisywały humory, w ciekawy sposób odbyliśmy zajęcia terenowe.
Czytaj dalej ...


UCZNIOWIE ZST NA MECZU PIŁKI RĘCZNEJ KOBIET POLSKA - CZRNOGÓRA
dodane przez rjpp dnia 14/06/2014, komentarze (0)

Wydarzenia sportoweStu osobowa grupa Naszych uczniów miała okazje na żywo obejrzeć spotkanie Reprezentacji Polski piłkarek ręcznych w meczu eliminacji mistrzostw Europy, które w grudniu odbędą się w Chorwacji i na Węgrzech. Środowe spotkanie było hitem tej serii spotkań. Naprzeciwko siebie stanęła czwarta drużyna grudniowych mistrzostw świata w Serbii i aktualne mistrzynie Europy i wicemistrzynie olimpijskie.
11.06.2014 o godz 20:00 Biało-Czerwone zagrały w Częstochowie na hali sportowej przy ulicy Żużlowej z aktualnymi mistrzyniami kontynentu.
Mimo, że Nasze dziewczyny zostały pokonane 22:25 (11:10) stworzyły świetne widowisko, byliśmy pod ogromnym wrażeniem oprawy jaką stworzyli kibice, których było jak podał spiker 6385 Polska: Małgorzata Gapska, Izabela Czarna - Alina Wojtas (6), Kinga Byzdra (5), Karolina Kudłacz (4), Karolina Siódmiak (3), Kinga Grzyb (2), Karolina Zalewska-Gardoni (1), Monika Stachowska (1), Katarzyna Janiszewska, Karolina Semeniuk-Olchawa, Patrycja Kulwińska, Joanna Drabik, Marta Gęga, Joanna Gadzina, Klaudia Pielesz Czarnogóra: Marina Vukcević, Ana Rajković - Katarina Bulatović (7), Marija Jovanović (6), Ema Ramusović (3), Biljana Pavicević (3), Majda Mehmedović (3), Djurdjina Jauković (1), Jelena Despotović (1), Djurdjina Malović (1), Andrea Klikovac, Bobana Klikovac, Olivera Vukcević.

PROJEKT KOCEPCYJNY OGRODU SENSORYCZNEGO „TAJEMNICZY OGRÓD”.
dodane przez rjpp dnia 14/06/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeUczniowie z klasy II TAK pod opieką p. Joanny Tomczak wykonali projekt zagospodarowania terenu przy Zespole Szkół specjalnych w Częstochowie, Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu.
I część dokumentacji składa się z uproszczonego PROJEKTU KONCEPCYJNEGO OGRODU SENSORYCZNEGO pt. „TAJEMNICZY OGRÓD”. Realizacja projektowanego ogrodu zostanie dofinansowana z dotacji przyznanych przez Fundację CEMEX Budujemy Przyszłość rok 2014. Głównym celem projektu jest przekształcenie niezagospodarowanego terenu wokół szkoły przy ulicy Legionów 58.
Na terenie działki szkolnej ( szkolne patio ) powstaną ogrody tematyczne tzw. sensoryczne, mające pobudzać zmysły podopiecznych.
Oprócz tradycyjnych możliwości odpoczynku na łonie przyrody ogród pozwoli na wykorzystanie przyrody do celów terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych dla osób z autyzmem, upośledzeniem umysłowym czy psychoruchowym.
Ogród ten został zaprojektowany tak, aby w sposób celowy i zintensyfikowany działał na wszystkie zmysły, rośliny dobrane, aby wydzielały intensywny zapach oraz posiadały różnorodne faktury, barwy, kształty liści i kwiatów. W ramach projektu powstaną: ogród smaku, dotyku, słuchu, wzroku.
Oprócz tego zaplanowano place wypoczynkowe z infrastrukturą ( ławki, stoliki do gier i zajęć, kosze na śmieci, latarnie, urządzenia do zabaw ruchowych) dostosowane do użytku dla osób niepełnosprawnych.
Realizacja projektu przewidziana od września 2014 roku z pomocą uczniów III klasy technikum architektury krajobrazu.
Wkrótce dołączymy dalszy ciąg dokumentacji : wizualizacje, przekroje.

Lato 2014 z ZST
dodane przez rjpp dnia 13/06/2014, komentarze (0)

Ważne informacje

Strona 1 z 82 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś." - ANONIM


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,899
Najnowszy Użytkownik: ~Paula112
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.