Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
Stypendium
SKKT PTTK ”SIÓDEMKA”
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
Program Leonardo da Vinci

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2014
Egzamin maturalny 2014
Strefa-zawodowcy
Matura z matematyki
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Stypendia i zasiłki
Konsultacje
Procedury Postępowań
Terminy konsultacji psychologa
Dodatkowe dni w kalendarzu roku szkolnego
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
EmilekSzukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech .
"ZABYTKOWE MIEJSCA MOJEJ MIEJSCOWOŚCI"
dodane przez rjpp dnia 22/04/2014, komentarze (0)

KonkursyDo konkursu przystąpiło 198 uczestników, którzy nadesłali łącznie 534 fotografie. W dniu 10 kwietnia Jury pod przewodnictwem Pana Marka Makowskiego - pracownika Akademii im. Jana Długosza, dokonało oceny dostarczonych prac. Opiekunowie laureatów zostaną poinformowani o wynikach drogą elektroniczną. Wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji podsumowującej projekt „Zabytkowa Częstochowa”, która odbędzie się 27 maja o godz.10.30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.

Wyniki konkursu

Szkoleniu w siedzibie firmy FAKRO
dodane przez rjpp dnia 17/04/2014, komentarze (0)

WydarzenieUczniowie klasy I dekarz wzięli udział 3-dniowym szkoleniu w siedzibie firmy FAKRO w Nowym Sączu. Poznali pracę firmy oraz jej wyroby i pracowników. Mieli również okazję własnoręcznie montować okna dachowe na zajęciach warsztatowych. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał świadectwo udziału w szkoleniu oraz firmowe prezenty w postaci narzędzi dekarskich, plecaków oraz koszulek. Również szkoła otrzymała małe upominki. Opiekunem grupy był mgr inż. Arkadiusz Bednarek.


„ZABYTKI CZĘSTOCHOWSKIE ZASKAKUJĄ URODĄ”
dodane przez rjpp dnia 16/04/2014, komentarze (0)

KonkursyDobiegł końca konkurs fotograficzny „Zabytkowe miejsca mojej miejscowości” organizowany w ramach projektu „Zabytkowa Częstochowa” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach Magdaleny Lachowskiej.
Jesteśmy mile zaskoczeni liczbą uczestników, którzy nadesłali aż 198 prac – mówi organizatorka konkursu Karolina Piotrowska – Jak na regionalny konkurs to ogromna liczba, która pokazuje ciągłe zainteresowanie historią wśród młodzieży. Jury z AJD oceniało prace w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tak też będą przyznawane nagrody. Prace były bardzo różnorodne. Przedstawiały często zabytki z ciekawych zakątków ziemi częstochowskiej. Autorzy prezentowali całe obiekty jak i detale architektoniczne niedostrzegane czasami na co dzień.
Dodatkową zachętą do udziału w konkursie była również wycieczka do zamku w Bobolicach, ufundowana przez senatora Laseckiego dla autorów trzydziestu najlepszych prac – mówi dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, pomysłodawca ww. projektu – To już kolejny zrealizowany element Zabytkowej Częstochowy. Obecnie nauczyciele z kilkunastu częstochowskich szkół przygotowują materiały do następnego etapu, gry edukacyjnej typu memory. Będzie ona prezentować najmłodszym w przystępny sposób częstochowskie zabytki. Na majowej konferencji podsumowującej projekt zaprezentujemy nagrodzone prace fotograficzne oraz grę edukacyjną, którą otrzymają częstochowskie szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

W hołdzie Świętemu Rodakowi...
dodane przez rjpp dnia 16/04/2014, komentarze (0)

WydarzenieW związku ze zbliżającą się kanonizacją Wielkiego Polaka - bł. Jana Pawła II, uczniowie ZST zapoznali się z wystawą otwartą na Jasnej Górze w dniu 12 kwietnia b.r., zatytułowaną "W hołdzie Świętemu Rodakowi...", która jest prezentowana w Sali Rycerskiej klasztoru. Zgromadzone w klasztorze jasnogórskim relikwie i pamiątki po "Naszym Papieżu" były obiektem autentycznego zainteresowania naszej młodzieży.

VII Ogólnopolskie Zawody Architektury Krajobrazu „Ogród i Ty” Kielce 2014
dodane przez rjpp dnia 14/04/2014, komentarze (0)

Konkursy12 kwietnia 2014 roku uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych brali udział
w II etapie ogólnopolskich zawodów architektury krajobrazu na terenie Targów Kielce. Finał był podzielony na 4 części, które odbywały się równolegle:
I część polegała na wykonaniu projektu koncepcyjnego ogrodu przydomowego
II część – test wiedzy składający się z 55 pytań obejmujących historię ogrodów, materiałoznawstwo, mechanizację, rośliny ozdobne itp., oraz rozpoznawanie gatunków roślin
III część – pomiary geodezyjne
IV część – rysunek – wizualizacje zaprojektowanego ogrodu przydomowego

ZST reprezentowali uczniowie w składzie: Wiktoria Skrzypek, Justyna Huda, Dominika Kołton, Michał Kokot, Miłosz Wójcik, Patrycja Sokalska, Patryk Chwist, Arek Zając, Sebastian Drosik.
Uczniowie otrzymali wysokie noty punktowe i szkoła tytuł FINALISTY VII OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU „Ogród i Ty” Kielce 2014.

Do Zawodów przystąpiły szkoły z całej Polski z czego 10 dostało się do finału. Konkurs w szkole koordynowała p. Joanna Tomczak.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Rekrutacją do projektu "Energia odnawialna w budownictwie"
dodane przez FinStar dnia 11/04/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeInformacja dla osób objętych rekrutacją do projektu "Energia odnawialna w budownictwie" obejmującego praktyki stażowe w Niemczech.

Etapy rekrutacji:

- egzamin pisemny z języka niemieckiego: 18.03.2014 (wtorek) godz. 8:00

- egzamin ustny z języka niemieckiego: grupa I: 20.03.2014 (czwartek), grupa II: 27.03.2014 (czwartek)

- egzamin z języka angielskiego:
grupa I: 15.04.2014 (wtorek) od godz. 10.00
grupa II: 16.04.2014 (środa) od godz. 12.00

W sprawie terminów i przyporządkowania do poszczególnych grup prosimy kontaktować się z p. Eweliną Twardowską-Muchą i p. Aleksandrą Barasińską.


PAMIĘTAMY – ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I KATASTROFY W SMOLEŃSKU
dodane przez kjrw dnia 11/04/2014, komentarze (0)

Wydarzenie10 i 11 kwietnia dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczcili 4 rocznicę tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem i 74 rocznicę zbrodni katyńskiej, oddając hołd jej ofiarom na Placu Katyńskim przy Dębach Pamięci. Wszyscy uczestnicy dali świadectwo pamięci o żołnierzach zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, którzy w obronie ojczyzny poświęcili wartość najwyższą – własne życie. Po okolicznościowych przemówieniach i modlitwie ekumenicznej wiceprezydent Częstochowy – Ryszard Stefaniak, przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrekcje i delegacje szkół, kombatanci i rodziny katyńskie złożyli wieńce i zapalili znicze przy tablicach upamiętniających ofiary.

Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy
dodane przez kjrw dnia 11/04/2014, komentarze (0)

WydarzenieDnia 11 kwietnia klasa II technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego. Wykład na temat: „Biznesplan w e-handlu. Jak oszacować koszty i przychody sklepu internetowego” przedstawił dr inż. Tomasz Turek z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Konkurs BHP Częstochowskiej Izby Rzemieśliniczej
dodane przez kriss dnia 11/04/2014, komentarze (0)

OsiągnięciaW dniu 10.04.2014r. uczniowie klasy 3 a TRW Marek Czarnik i Tomasz Opara wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Częstochowską Izbę Rzemieślniczą. Tematem Konkursu były zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Wśród wszystkich uczestników drugie miejsce zajął Tomasz Opara, który otrzymał nagrodę w postaci odtwarzacza mp4 oraz kwalifikację do Ogólnopolskiego Finału, który odbędzie się w maju w Warszawie. Serdecznie gratulujemy. Opiekunem grupy był mgr inż. Arkadiusz Bednarek.

KATYŃ - fakty - opinie - kłamstwa.
dodane przez rjpp dnia 10/04/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalneW związku z kolejną rocznicą zbrodni ludobójstwa dokonaną przez NKWD na polskich oficerach w lasach katyńskich, okolicznościowy wykład uwzględniający najnowszy stan badań, wygłosił dr Sławomir Maślikowski, przedstawiciel częstochowskiego oddziału OBEP IPN w Katowicach.

W spotkaniu zorganizowanym w ZST obok Prelegenta wzięli udział zaproszeni Goście, m. in.: p. Anna Bielecka - Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Katyńska" w Częstochowie i dyr. Piotr Galewicz, oraz oczywiście uczniowie naszej szkoły. "Historia magistra vitae est".


Strona 1 z 75 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych
"Myślę, więc jestem. (Cogito, ergo sum) " - KARTEZJUSZ


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
gosiaczek23
wojtasb88
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,863
Najnowszy Użytkownik: ~Malanek
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.