Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Rekrutacja 2014/2015
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
Stypendium
SKKT PTTK ”SIÓDEMKA”
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
Program Leonardo da Vinci

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Przemysłowa Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2014
Egzamin maturalny 2015
Strefa-zawodowcy
Matura z matematyki
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Kącik matematyczny
Stypendia i zasiłki
Wyprawka szkolna
Konsultacje
Procedury Postępowań
Terminy konsultacji psychologa
Dodatkowe dni w kalendarzu roku szkolnego
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
EmilekSzukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Konstancja, January .
INFORMACJA WYNIKACH UZUPEŁNIAJĄCEGO NABORU UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”
dodane przez rjpp dnia 18/09/2014, komentarze (0)

Ważne informacje

Ogłasza się wyniki uzupełniającego naboru uczestników/uczestniczek
do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Wyniki rekrutacji

Europejski tydzień zrównoważonego transportu
dodane przez rjpp dnia 16/09/2014, komentarze (0)

Wydarzenie

O nas w mediach
dodane przez rjpp dnia 15/09/2014, komentarze (0)

ArtykułyŁukasz Piątkowski II w biegu integracyjno-rekreacyjnym w Złotej Mili Częstochowy
dodane przez FinStar dnia 15/09/2014, komentarze (0)

Wydarzenia sportoweJuż po raz 25 miłośnicy biegania rywalizowali podczas "Złotej Mili Częstochowy". Zawody sportowe przy słonecznej pogodzie, odbywały się w częstochowskich Alejach. Start i metę wyznaczono na placu Biegańskiego. Uczniowie z naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. Łukasz Piątkowski z kl. II TB w biegu integracyjno-rekreacyjnym na dystansie 2 mili (3,218 m) zajął drugie miejsce uzyskując czas 10.40.58, przegrywając nieznacznie na ostatnich metrach z Łukaszem Gancarkiem z CKB Budowlani, a wyprzedzając Svena Wachter z Pforzheim z klubu KS Gazzelle.
W pierwszej dwudziestce z naszej reprezentacji znaleźli się jeszcze: Paweł Ludynia, Dominik Pydzik, Piotr Dzianak, Patryk Wochal, Arkadiusz Michalski, Mateusz Sztylet, którzy otrzymali okolicznościowe medale.
W biegu głównym wśród zaawansowanych biegaczy na dystansie 1 mili (1609 m) Aleksander Popczyk zajął bardzo dobre 13 miejsce uzyskując czas 04.56, natomiast Bartosz Kmiecik 18 miejsce z czasem 05.13.
Opiekunami reprezentacji byli nauczyciele: Robert Żurek i Magdalena Stanirowska.


Złota mila 2014
dodane przez rjpp dnia 14/09/2014, komentarze (0)

Wydarzenia sportowe

Częstochowianie w marszu do Niepodległej - podsumowanie projektu
dodane przez rjpp dnia 13/09/2014, komentarze (0)

Wydarzenie12. września br. w Miejskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie projektu „Częstochowianie w marszu do Niepodległej”. Projekt obfitował w różnorakie działania, obejmował swym zasięgiem cały teren naszego miasta. Konkretnymi działaniami nasze miasto uhonorowało 100- lecie wymarszu pierwszej kadrowej. Szczególnie istotne w tym projekcie jest to, że brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Przypomnę choćby "Bieg Legionisty" - zawody sportowo-obronne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Należy wspomnieć również o konkursie na prezentacje multimedialną "Częstochowianie w marszu do Niepodległej", w którym młodzież przygotowała prace o częstochowianach związanych z okresem walk o niepodległość, a w szczególności z Kompanią Kadrową. W konferencji wzięli udział:
- Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk
- Wiceprezydent Częstochowy Pan Ryszard Stefaniak
- Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zdzisław Wolski
- Przedstawiciele środowisk kombatanckich, organizacji i stowarzyszeń promujących wartości patriotyczne
- Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele, a przede wszystkim młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestnicząca w projekcie.

Wręczono również odznaczenia resortowe. Sejmik Województwa Śląskiego nadał odznakę "Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" Janowi Randakowi - dyrektorowi Zespołu Szkół im dr Władysława Biegańskiego i Henryce Sikorze - dyrektorowi Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego. Odznaczony również został Srebrnym Medalem Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej Rafał Piotrowski - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz Karolina Dziubek z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

Ponadto podsumowano konkurs historyczny na pracę literacką "100-lecie Kompanii Kadrowej". Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Krzysztof Królik ze SP nr 48, wśród gimnazjów Aleksandra Cupriak z Gimnazjum nr 5, natomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych Adrianna Krysian z Liceum Samorządowego.

Niewątpliwym atutem, wielką zaletą projektu był udział młodzieży szkolnej w jego realizacji. Nie odbyłoby się to bez udziału i ogromnego zaangażowania dyrektorów i nauczycieli, którzy otrzymali od włodarzy naszego miasta podziękowania za zaangażowanie ich szkół w projekcie.

Mieliśmy również okazję usłyszeć chór żeński II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta pod opieką Pani Anny Gołębiowskiej oraz zobaczyć spektakl „Zamyślenia nad ojczyzną” wykonany przez krakowską grupę teatralną „ ADALEX”.

Nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz napisał „To tylko dzieło czegoś jest warte, z którego człowiek może się poprawić i mądrości nauczyć”. Jedną wielką lekcją historii były działania związane z realizacją projektu „Częstochowianie w drodze ku Niepodległej”. Dla uczniów i ich opiekunów nad wyraz ciekawą, bo w praktyce, w działaniu mogli poznawać ludzi wyjątkowo szlachetnych, dla których Bóg, Honor, Ojczyzna to nie jest pusty frazes, to ich życie.
Konferencje przygotował Pan Marek Fiszer i Pani Aneta Hołodniuk

PODSUMOWANIE AKCJI „LATO W MIEŚCIE”
dodane przez rjpp dnia 10/09/2014, komentarze (0)

WydarzeniePrezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz wiceprezydent Ryszard Stefaniak podziękowali szkołom za udział w akcji „Lato w mieście 2014” Tegoroczna oferta wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży zorganizowana przez naszą szkołę obfitowała w szereg atrakcyjnych wydarzeń. Wspólnie z częstochowskim oddziałem PTTK uczestniczyliśmy w wycieczkach autokarowych, w słoneczne dni zorganizowaliśmy wyjścia na pływalnię letnią przy ulicy Dekabrystów. W sumie z wakacyjnej oferty skorzystało blisko 100 uczniów nie tylko z naszej szkoły, ale i ze szkół podstawowych i gimnazjów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za udział w akcji. Mamy nadzieję, że w najbliższe ferie zimowe odbędzie podobna akcja i pozwoli ona na zorganizowanie wypoczynku dla jak największej ilości dzieci i młodzieży


Praktyki zagraniczne - Niemcy 2014
dodane przez FinStar dnia 09/09/2014, komentarze (0)

Ważne informacje
Uwaga! osoby wyjeżdżające do Niemiec w ramach programu Leonardo Da Vinci.

W piątek (12.09.2014) o godz. 16.30
odbędzie się spotkanie informacyjne
dla uczestników i ich rodziców.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Ogłasza się nabór do II etapu rekrutacji uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Akademia młodego zawodowca”
dodane przez rjpp dnia 05/09/2014, komentarze (0)

Ważne informacje

Ogłasza się nabór do II etapu rekrutacji uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Akademia młodego zawodowca” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt skierowany jest do uczniów klas I-IV w 12 Zespołach Szkół w Częstochowie w tym w Zespole Szkół Technicznych.

Ogłasza się nabór na zajęcia z: doradztwa zawodowego grupowego,doradztwa zawodowego indywidualnego,
Zajęcia z branżowego języka angielskiego - energia odnawialna
Zajęcia z branżowego języka niemieckiego – energia odnawialna

Zajęcia wyrównawcze z matematyki
Zajęcia wspomagające systemy energii odnawialnej

Zajęcia warsztatowe systemy energii odnawialnej
Zajęcia projektowania systemy energii odnawialnej
Zajęcia zawodowe
Klub budowlany
Klub architektury krajobrazu
Klub instalatora
Klub drogowca
Klub informatyka
Kursy i szkolenia
Certyfikowane szkolenie w centrum KNAUF w Kleszczowie
Wizyta studyjna do firmy GEBRIT w Warszawie
Praktyki.

Dokładne informacje w zakładce „Akademia młodego zawodowca” i u pani wicedyrektor Ewy Blukacz

Dokumenty do pobrania

REKRUTACJA UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”
dodane przez rjpp dnia 03/09/2014, komentarze (0)

Ważne informacje

Ogłasza się uzupełniający nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt zakłada udzielenie wsparcia uczniom/uczennicom klas I-III Zespołu Szkół Technicznych na kierunku Dekarz.


Formy wsparcia przewidziane w projekcie Zespole Szkół Technicznych:

- Trening autoprezentacji
- Indywidualne doradztwo zawodowe
- Kurs branżowego języka angielskiego
- Zajęcia z kosztorysowania
- Zajęcia „montaż systemów solarnych”
- Zajęcia „prace wysokościowe”
- Kurs alpinistyki przemysłowej w Ujściu - 5 dni
- Warsztaty alpinistyki przemysłowej w Olsztynie – 6 jednodniowych wyjazdów
- Praktyki zawodowe

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 3 do 10 września 2014 r.
Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane przez Koordynatorkę Szkolną Panią Małgorzatę Rajca.


Dokumenty do pobrania

Strona 1 z 83 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych
"Panta rhei [wszystko płynie]" - HERAKLIT


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,938
Najnowszy Użytkownik: ~maraga
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.