Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
uczniów ZST

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Przemysłowa Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Częstochowianie w czasie II wojny światowej
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2015
Egzamin maturalny 2015
Strefa-zawodowcy
Godziny pracy pedagoga szkolnego
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Kącik matematyczny
Harmonogram 19-tej godziny
Stypendia i zasiłki
Wyprawka szkolna
Konsultacje
Procedury Postępowań
Godziny pracy pedagoga szkolnego
Terminy konsultacji psychologa
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
Szukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Dziś jest Wszystkich Świętych .
Piszą o Nas
dodane przez rjpp dnia 31/10/2014, komentarze (0)

Artykuły

Wyprawa w Góry Świętokrzyskie 2014
dodane przez rjpp dnia 31/10/2014, komentarze (0)

WycieczkiW środę 29 października 2014 wybraliśmy się na wycieczkę krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie.
Wyjechaliśmy o 8.00 z Częstochowy i pierwszym obiektem na naszej trasie zwiedzania był zamek w Chęcinach. Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1306 r. i dotyczy nadania przez Łokietka biskupowi Muskacie warowni wraz z jedenastoma okolicznymi wsiami. Na zamku często bywał król oraz odbywały się zjazdy rycerstwa. Za czasów panowania Kazimierza Wielkiego stał się siedzibą starostów grodowych i rezydencją rodzin królewskich. Zamek wprawdzie nie jest jeszcze udostępniony do zwiedzania, jest jeszcze w remoncie, ale o jego historii opowiedział nam Pan Marek Fiszer.
Kolejnym etapem zwiedzania była Jaskinia Raj. Jaskinia zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Długość trasy turystycznej wynosi 180 metrów. Jaskinia należy do nielicznych w kraju oświetlonych elektrycznie i udostępnionych do zwiedzania pod opieką przewodnika.
Następnie przejechaliśmy do Oblęgorka, miejsca letniego wypoczynku i pracy wybitnego polskiego pisarz Henryka Sienkiewicza. W 1900 r. z okazji 25-lecia pracy literackiej dla przyszłego noblisty polskie społeczeństwo zorganizowało zbiórkę na zakup majątku w Oblęgorku i ufundowało go w podziękowaniu za jego pracę. W tym okresie Henryk Sienkiewicz pracował m.in. nad powieściami W pustyni i w puszczy, Na polu chwały, Dwie łąki. Pisarz w dworku przebywał do jesieni 1914 r. Opuścił Oblęgorek pod koniec września w wyniku I wojny światowej, wyjeżdżając do Szwajcarii drogą przez Kraków i Wiedeń. Muzeum powstało 26 października 1958 roku z inicjatywy dzieci pisarza, córki Jadwigi Korniłowicz i syna Henryka Józefa.
Ostatnim, ale najbardziej wyczerpującym punktem wyjazdu było wejście na Św. Krzyż i zwiedzanie Klasztoru Misjonarzy Oblatów MN. My weszliśmy drogą krzyżową od strony Nowej Słupi. Sam Klasztor robi imponujące wrażenie. Nad bramą wejściową widnieje symbol Benedyktynów łysogórskich - podwójny krzyż, którego wyższe ramię jest węższe od niższego. Dzisiaj klasztor jest świętokrzyską mekką pielgrzymów, którzy ściągają tu z całego kraju. Mieliśmy szczęście i otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami Krzyża Św. Weszliśmy również do krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, gdzie oglądaliśmy jego zmumifikowane ciało.
Po ciepłym posiłku, w godzinach wieczornych wróciliśmy do Częstochowy. Czekamy na kolejny wyjazd.
W czasie wyjazdu opiekę nad nami sprawowała Pani Małgorzata Rajca i Pan Marek Fiszer.


Turniej piłki siatkowej - Upojeni Sportem
dodane przez rjpp dnia 30/10/2014, komentarze (0)

Wydarzenia sportoweW dniu 30.10.2014 roku na terenie naszej szkoły odbył się Turniej piłki siatkowej chłopców w ramach projektu „Upojeni sportem”. Udział w rywalizacji wzięły Szkoły Gimnazjum Nr 13, Gimnazjum Nr 9 oraz Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Po wyrównanym meczu I miejsce wywalczyło Gimnazjum Nr 9, II miejsce zajęło Gimnazjum SPSK, a na III miejscu u klasyfikowało się Gimnazjum Nr 13. Każda z drużyn otrzymała nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz piłek siatkarski. Najlepszym zawodnikiem Turnieju piłki siatkowej chłopców został uczeń Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Patryk Janas. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom za udział w Turnieju dziękujemy. Wygranym Gratulujemy !!!


Mechakinalia - otwarty dzień fantastyki
dodane przez rjpp dnia 30/10/2014, komentarze (0)


Architekci Krajobrazu w praktyce
dodane przez rjpp dnia 29/10/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeTeren wokół nas -
W ramach projektów "Szkolny ogród dydaktyczny" i "Posadź swoje drzewo" uczniowie z II i III klasy technikum architektury krajobrazu dbają o teren wokół naszej szkoły. Opiekunkami grup są panie Joanna Tomczak i Anna Kościukiewicz- Kościelniak.


O współpracy Akademii im.Jana Długosza z Zespołem Szkół Technicznych
dodane przez rjpp dnia 29/10/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeO współpracy z ZST

Rada Patronacka złożona z przedstawicieli kilku instytutów AJD spotkała się z dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie. Dyskutowano o pogłębieniu współpracy Uczelnią a Szkołą. Chodzi m. in. o promocję AJD wśród uczniów ZST, a także o realizowanie wspólnych projektów. Warto nadmienić, że dzięki nawiązaniu kilka lat temu współpracy z ZST udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, które mają na celu promocję dorobku regionu. Spotkaniu przewodniczyła prorektor ds. rozwoju AJD dr hab. Anna Wypych-Gawrońska.


ZASTOSOWANIE LABORATORIUM FOTOWOLTAIKI I KUFRA SŁONECZNEGO
dodane przez rjpp dnia 28/10/2014, komentarze (0)

WydarzenieRealizacja projektu „Praktyka czyni mistrza” zaowocowała wyposażeniem pracowni w profesjonalne laboratorium fotowoltaiki i przenośny kufer słoneczny. Aparatura ta daje ogromne możliwość badania charakterystyk ogniw fotowoltaicznych, pomiarów napięcia i natężenia prądu powstającego z modułów fotowoltaicznych. Instalacja daje również możliwość magazynowania nadwyżki prądu dzięki zastosowaniu mini-akumulatorów. Kufer słoneczny, oprócz akumulatora i mierników napięcia i natężenia, wyposażony jest również w czujkę ruchu, której zadaniem jest oszczędzanie energii w czasie kiedy oświetlenie nie jest potrzebne.
Możliwości wykorzystania laboratorium i kufra słonecznego zostały przedstawione podczas wizyty w naszej szkole przedstawicieli producenta urządzeń firmę CHRISTIANI z Niemiec i dostawcy sprzętu firmę MaxTool.
Szkolenie dla nauczycieli naszej szkoły, ale także nauczycieli z Krakowa i Radomska odbyło się w poniedziałek 27 października 2014.
Budowę urządzeń, możliwość podłączania i realizacji różnych ćwiczeń z uczniami przedstawili Andreas Walz – Kierownik projektu energii odnawialnej Instytutu Technicznego CHRISTIANI i Willi Kirchensteiner - kierownik badań, wykładowca i producent koncepcji edukacji.
Uczniowie biorący udział w projekcie podczas zajęć z montażu systemów solarnych korzystają z laboratorium i kufra, a także uczniowie w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mają możliwość praktycznego wykonywania ćwiczeń na przedmiotach zawodowych.


Doposażenie pracowni przedmiotów zawodowych
dodane przez FinStar dnia 20/10/2014, komentarze (0)

Ważne informacjeW ramach projektów: " Akademia młodego zawodowca" oraz "Praktyka czyni mistrza" współfinansowanych z środków Unii Europejskiej doposażono pracownie przedmiotów zawodowych (sala 41) w laboratorium fotowoltaiki, kufer słoneczny oraz 3 stanowiska do badań charakterystyk ogniw fotowoltaicznych. Zestawy umożliwią poznanie podstaw fotowoltaiki oraz prezentację zjawisk fotowoltaicznych jak i samodzielną pracę uczniów. Ponadto w ramach projektu " Mam zawód- mam pracę w regionie" pracownia została wyposażona w tablicę multimedialną.KOLEJNA 7 AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH
dodane przez rjpp dnia 20/10/2014, komentarze (0)

WydarzenieW dniu 16 października 2014r. odbyła się w naszej szkole kolejna 7 Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Uczestniczyło w niej 20 uczniów. Dawcy wzbogacili bank krwi o kolejne9 l krwi! Porównując jednak ten wynik z poprzednimi należy podkreślić, że nie był on imponujący, a wszystko za sprawą panującej w tym czasie serii przeziębień, która przerzedziła szeregi krwiodawców. Mamy nadzieję, że podczas następnej akcji będzie lepiej.
W wyniku 7 przeprowadzonych akcji pobraniowych w ZST pozyskano 64 litry krwi!
Wszystkim cichym i skromnym bohaterom serdecznie dziękujemy za wielkie serce!
W związku z tym, że „krwawe dni” cieszą się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły, zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w kolejnej akcji, która odbędzie się za kilka miesięcy.
Organizator akcji M.Polak


" NIE MARNUJĘ WARZYW I OWOCÓW "
dodane przez oskarbien dnia 19/10/2014, komentarze (0)

WydarzenieW dniu 17 października klasa I tak pod opieką pani Anety Wąsek wzięła udział w częstochowskich obchodach Światowego Dnia Żywności 2014 pod hasłem ''Nie marnuję warzyw i owoców". Uczniowie z plakatami, transparentami maszerowali w barwnym korowodzie z Placu Daszyńskiego na Plac Biegańskiego zachęcając mieszkańców Częstochowy do jedzenia warzyw i owoców oraz niemarnowania żywności.

Strona 1 z 87 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych


"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś." - ANONIM


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
justynka88
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,996
Najnowszy Użytkownik: ~Atert
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.