Technikum nr 12
ZSZ nr 10
Kierownictwo
Nauczyciele
Wychowawcy Klas
O Szkole
Historia
Absolwenci
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Pracodawcy
Partnerzy szkoły
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
uczniów ZST

PROJEKTY EUROPEJSKIE
Jasno-Złota Częstochowa
Przemysłowa Częstochowa
Zabytkowa Częstochowa
Twoje dane - Twoja sprawa
Częstochowianie w czasie II wojny światowej
Zastępstwa
Praktyki
Egzamin zawodowy 2015
Egzamin maturalny 2015
Strefa-zawodowcy
Godziny pracy pedagoga szkolnego
Terminy konsultacji psychologa
Kółka zainteresowań
Pomoce do zajęć
Plan lekcji
Dzwonki
Szczęśliwe numerki
Podreczniki
Kącik matematyczny
Harmonogram 19-tej godziny
Stypendia i zasiłki
Wyprawka szkolna
Konsultacje
Procedury Postępowań
Godziny pracy pedagoga szkolnego
Terminy konsultacji psychologa
Ogólne informacje
Wykaz lektur
Ciekawe książki
Dla maturzystów
Dla nauczycieli
Gazetka szkolna
Forum
Dodaj coś!
Galeria
ZST w sieci
Biuletyn Informacji Publicznej Europejski Fundusz Społeczny Należymy do programu Leonardo da Vinci! Firefox Opera Rugby Club Czestochowa
Szukaj w wikipedii!
witamy

Szkoła z klasą Witaj na stronie Zespołu Szkół Technicznych
al. Jana Pawła II 126/130
42-200 Częstochowa
Tel. (034) 361 29 04
e-mail: zst@edukacja.czestochowa.pl

Dzisiaj imieniny obchodzi: Ksenia, Walerian, Franciszek .
Dzień Przedsiębiorczości
dodane przez FinStar dnia 26/11/2014, komentarze (0)

WydarzenieDnia 26 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie odbył się Dzień Przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie to organizowane jest w naszej szkole po raz trzeci i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W obchodach wzięli udział zaproszeni goście: Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk, zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Pan Ryszard Stefaniak, Wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach Pan Tadeusz Żesławski, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Częstochowie Pani Małgorzata Deska, przedstawicielka Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Porębińska, przedstawiciele Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Dyrektorzy częstochowskich Gimnazjów oraz Przedstawiciele 15 współpracujących ze szkołą firm.

Na początku obchodów zaprezentowano projekty edukacyjne oraz salę dydaktyczną przedmiotów zawodowych kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk pogratulował przedsięwzięcia oraz realizowanych w szkole projektów edukacyjnych i życzył dalszych sukcesów. Podkreślił również wagę ścisłej współpracy szkoły z przedsiębiorcami, która stanowi gwarancję właściwego i celowego kształcenia młodzieży.
Do grona partnerów szkoły dołączyły cztery kolejne firmy: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego,TYROLKI.PL, SAXIFRAGA oraz Cech Rzemiosł Drzewno-Budowlanych. Ich logo zostały uroczyście przypięte na ścianie dokumentującej partnerów szkoły.

Ubiegłoroczna absolwentka naszej szkoły Justyna Huda, która prowadzi własną działalność gospodarczą, przedstawiła prezentację własnej firmy.
Uczniowie klasy III Technikum Budowlanego w żartobliwej formie zaprezentowali nam przebieg nietypowej rozmowy kwalifikacyjnej. W czasie spotkania uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego przedstawili stworzony przez siebie SEGWAY – pojazd dwukołowy, który przygotowywali i budowali od roku w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Organizacja Dnia Przedsiębiorczości wpisała się już w tradycję naszej szkoły. Staramy się robić wszystko, aby przekonać młodzież, że warto podjąć ryzyko, wykazać się własna inicjatywą i zaplanować swoją przyszłą drogę zawodową.
Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Patrycja Rozpondek.
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie i realizację Dnia Przedsiębiorczości.


ŚWIĘTO „PANA TADEUSZA”
dodane przez rjpp dnia 24/11/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalneW poniedziałek 24 listopada uczniowie Technikum nr 12 uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu pod nazwą Święto „ Pana Tadeusza”. Pierwszą z zaplanowanych na ten dzień atrakcji było uczestnictwo w monodramie” Spór o zamek, czyli ostatni zajazd na Litwie”. Pan Andrzej Jurczyński- aktor scen krakowskich wcielił się w bohaterów epopei. Gra aktora zasługuje na szczególne uznanie. Zachwyciła nas niesamowita umiejętność operowania głosem i gestem. Odnosiło się wrażenie, że na scenie było wiele postaci. Młodzież w skupieniu obserwowała grę aktora, żywo reagowała na partie komediowe.

W drugiej części spotkania uczniowie wysłuchali wykładu dr Krzysztofa Czajkowskiego- pracownika naukowego Akademii im. J. Długosza. Przybliżył on zebranym okoliczności związane z powstaniem dzieła. To świetna lekcja ukazująca nam czasy, w których Mickiewicz pisał „Pana Tadeusza”.


Pan Tadeusz
dodane przez rjpp dnia 21/11/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalneW dniach 28.X.2014 – 26.XI.2014 Zespół Szkół Technicznych realizuje projekt pod nazwą Święto „Pana Tadeusza”.
W poniedziałek 24 listopada uczniowie ZST i przedstawiciele gimnazjów częstochowskich obejrzą monodram wg „ Pana Tadeusza” w wykonaniu aktora Andrzeja Jurczyńskiego” Spór o zamek, czyli ostatni zajazd na Litwie”. Po spektaklu zgromadzeni będą uczestniczyć w wykładzie dr Krzysztofa Czajkowskiego dotyczącego okoliczności powstania epopei.
Dwa dni później, w środę w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbędzie się prezentacja wybranych urywków ekranizacji filmowych „ Pana Tadeusza” z 1928 r. w reż. Ryszarda Ordyńskiego i współczesnej wersji Andrzeja Wajdy. Na zakończenie spotkania nagrodzeni zostaną zwycięzcy konkursu plastycznego nt. Moja ulubiona postać z „ Pana Tadeusza”.

Środy z IPN
dodane przez FinStar dnia 20/11/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalneUczniowie ZST poznają dzieje ojczyste głównie w szkole na zajęciach historii, ale wykorzystują również inne okazje, aby poszerzyć swoje historyczne pasje. Młodzież szczególnie zainteresowana najnowszą historią Polski wraz ze swym nauczycielem, aktywnie i z zaciekawieniem uczestniczyła w wykładzie dr Jarosława Neja z katowickiego IPN, zatytułowanym „Od porozumień do konfrontacji – Sierpień 1980 – Grudzień 1981”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej im. dr W. Biegańskiego w Częstochowie i przybliżyło naszej młodzieży krótki czas wolności podczas komunistycznej niewoli, jaki został dany ich rodzicom na początku lat 80-tych XX wieku. Wydarzenia tamtych lat mają wiele powiązań z uczniami, absolwentami i niektórymi pracownikami naszej szkoły, co jeszcze bardziej przykuwa zainteresowanie naszych uczniów tym tematem.

Dzień Przedsiębiorczości
dodane przez rjpp dnia 20/11/2014, komentarze (0)


Mikołajkowy Charytatywny Turniej Counter Strike Global Offensive!
dodane przez Kazio1616 dnia 18/11/2014, komentarze (0)


www.golan-czestochowa.ga

Częstochowianie w czasie II wojnyświatowej w mediach
dodane przez rjpp dnia 17/11/2014, komentarze (0)

Artykuły

„Hamlet” na deskach częstochowskiego teatru
dodane przez rjpp dnia 15/11/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalnePoszliśmy za przykładem klasy I TB i III TAK i w piątek 14 listopada 2014 r. wybraliśmy się na spektakl „Hamlet” do Teatru im. Adama Mickiewicza. Rzeczywiście było warto.
„Hamlet” jest dramatem o człowieku samotnym, który ma podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu: czy wejść na drogę moralnego zła po to, aby pomścić zło wcześniejsze.
Hamlet (Maciej Półtorak) po spotkaniu z Duchem zamordowanego ojca postanawia znaleźć dowody zbrodni. Przybiera pozę niezrównoważonego psychicznie szaleńca. Ma mu to pomóc w śledzeniu poczynań stryja oraz uśpieniu jego czujności. Nie wiadomo do końca, czy objawy szaleństwa to tylko poza, swój ból wyśpiewuje w sześciu songach - monologach.
Na początku Klaudiusz (Adam Hutyra) w białym stroju, spokojny i władczy, kontrastuje z gniewnym, wybuchowym Hamletem w czerni. Z czasem król coraz częściej działa gwałtownie, książę - coraz częściej na zimno. Klaudiusz zachowuje się ja opętany, prowadząc monolog na dwa głosy – normalny i ochrypły.
Scenografia przygotowana przez Stanisława Kulczyka, pozwala skupić wzrok na ważnych elementach w poszczególnych scenach (twarze, ręce) dzięki wkomponowanym dużym ekranom.
Polecamy. Były owacje na stojąco.

Uczniowie i Wychowawczyni kl. II TO


ZST uczy się historii w teatrze
dodane przez JustW dnia 15/11/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalneDnia 13 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych technikum udali się na spektakl teatralny do Miejskiego Domu Kultury. Widowisko, które mieliśmy okazję obejrzeć nosi tytuł "Ku wolności" i powstało dzięki kooperacji Teatru "Bez Reszty", Warszatowej Grupy Teatralnej "Eviva L'arte" i zespołu wokalnego Ojtam Ojtam. Przedstawienie w nowatorski sposób ukazuje historię Polski od czasów powstania styczniowego aż do 1989 roku. Spektakl słowno-muzyczny, któremu towarzyszyły obrazy, zdjęcia i fragmenty filmów uświadomił młodym widzom, jak kręte były drogi prowadzące Polaków do wolności. Udział w widowisku to nietypowa lekcja historii, która wywołała silne emocje wśród uczniów i z pewnością na długo utkwiła w ich pamięci.


96 Rocznica Odzyskania Niepodległości
dodane przez rjpp dnia 13/11/2014, komentarze (0)

Wydarzenia kulturalne11 listopada obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w godzinach popołudniowych na na placu Biegańskiego. W radosnej atmosferze częstochowianie świętowali wraz z Prezydentem Miasta Częstochowy, kompaniami honorowymi, grupami rekonstrukcyjnymi, harcerzami i młodzieżą szkół częstochowskich. W uroczystości uczestniczyła także młodzież, nauczyciele oraz dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych.


Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>
Zespół Szkół Technicznych


"Dajcie mi punkt oparcia, a poruszę Ziemię." - ARCHIMEDES


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dzisiaj żaden z użytkowników nie obchodzi urodzin
Na miejscu 1 jest:
~Osi
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 243
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Masal (228 pkt.)
3) ~Carott (215 pkt.)
4) ~Levic (130 pkt.)
5) ~virus (124 pkt.)
6) ~Lukaszz17 (121 pkt.)

Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 2,007
Najnowszy Użytkownik: ~RosanncevaQual
wykonanie: rafik | grafika: projektowanie.netarteria.eu modyfikacje: Osi & Masal & Kazio1616
Copyright © 2008 - 2012 Osi & Masal & Kazio1616. ZST Website. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Prenumerata miesięcznika "Materiały Budowlane" jest możliwa dzięki firmom SOPRO POLSKA Sp. z o.o. oraz SOLBET Sp. z o.o.